Pátrač, v terminologii NATO znám jako pointman, je muž, který chodí v sestavě jako první a tzv.  prošlapává cestu zbytku skupiny. Pro vysokou náročnost na soustředění je výhodou lehčí výstroj,  tudíž větší mobilita a kvalitní navigační a pozorovací prostředky pro postup v terénu.  Příslušník skupiny taktéž využívá osobních maskovacích doplňků, které snižují šanci na jeho  prozrazení. Pro případ kontaktu s nepřítelem je vyzbrojen útočnou puškou Samopal vz.58V  ke které nese celkem 120ks střeliva 7,62x39mm. 
VYBAVENÍ - pátrač
Klub     Činnost      Vybavení      Galerie      Články      Nábor
Dalekohled EDF 7x40 - pozorování bojiště ve dne   i za soumraku - zjišťování a průzkum cílů - měření vzdálenosti cílů výrobce: Carl Zeiss (Německo)
IBV vz.99 - individuální balíček výsadkáře   nebo-li osobní lékárnička - prostředky k základnímu ošetření - obvazový materiál, léky aj. výrobce: Fenix Protector (ČR)
Kompas MC-2 - precizní navigace na základě   přírodních zákonitostí - pevná stupnice opravy deklinace - přesné určení směru výrobce: Suunto (Finsko)
Batoh Patrol 30 vz.95 - přenos materiálu pro plnění   úkolu (výbušniny, radiostanice...) - uložení rezervoáru na 3l vody - maskovací převlečník výrobce: Source (Izrael)
GPS Foretrex 401 - náramková satelitní navigace   s vysokou odolností - výškoměr a elektromag. kompas - lze uložit prošlou trasu výrobce: Garmin (USA)
Nosné řemení - taktický nosič pro bojový náklad - uložení střeliva do hlavní zbraně,   granátů, nože a mnoha dalších - pistole CZ vz.75 + střelivo výrobce: Fenix Protector (ČR)
Copyright 2015 Spirit - Všechna práva vyhrazena!