VYBAVENÍ - odstřelovač
Klub     Činnost      Vybavení      Galerie      Články      Nábor
Průzkumník s funkcí odstřelovače je vyzbrojen odstřelovací puškou pro náboj 7,62x54mm R,  vybaven maskovacím převlečníkem hejkal a mnoha dalšími pomůckami k tomu, aby byl schopen  zaujmout střeleckou pozici aniž by byl kýmkoliv spatřen a pak bezchybně zasáhl daný cíl.  V souvislosti se skupinou hloubkového průzkumu jde v tomto případě spíše o tzv. přesného střelce, nebo-li sharpshootera. Jeho přínosem pro skupinu je zejména přesná střelba na skrytého  nepřítele a zároveň výkonnější zbraň pro boj na větší vzdálenost. 
Taktický opasek - taktický nosič pro bojový náklad - uložení střeliva do pušky, nože,   zdravotnického materiálu a další - pistole CZ vz.75 + střelivo výrobce: Fenix Protector (ČR)
Rezervoár Tactical 3l - malý batůžek s vakem na vodu - uchovává vodu čerstvou a bez   zápachu i po několik týdnů - antibakteriální úprava výrobce: Source (Izrael)
Deník odstřelovače - blok pro zaznamenání důležitých   údajů ke střelbě - balistická tabulka - pozorovací karta cílů výrobce: vlastní výroba (ČR)
Maskovací převlek - taktéž známo pod pojmy hejkal   nebo ang. ghillie suit - převlečník na horní část těla - možnost připevnění vegetace výrobce: vlastní výroba (ČR)
Puška Dragunov - odstřelovací puška s optickým   zaměřovačem - účinná střelba do 800m - maskovací přehoz výrobce: Izmaš (Ruská federace)
Radiostanice + headset - určeno pro spojení s velitelem - dosah několik kilometrů, vysoká   odolnost a výdrž - pásma UHF a VHF výrobce: Alinco (Japonsko)
Copyright 2015 Spirit - Všechna práva vyhrazena!